dnia: 30 Wrzesień 2014    |    Imieniny obchodzi: Wera, Zofia, Honoriusz

Najnowsze artykuły
Parafia Niebylec, 28. 09. 2014 r.

XXVI Niedziela Zwykła

 

W środę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy dzieci, młodzież oraz dorosłych codziennie o godz. 17.00. Najmłodsi mogą brać udział w konkursie różańcowym z nagrodami.

 

Parafia Niebylec, 28-09-2014r.

 

Intencje Mszalne w bieżącym tygodniu.

 

Parafia Niebylec, 14-09-2014r.

III Pielgrzymka do Matki Bożej Czudeckiej

 

Słoneczna sobota 13 IX dla wielu stała się dniem wejścia na szlak pątniczy. Okazją do tego była III Piesza Pielgrzymka z Niebylca do Czudca. Większość osób z wybiciem godziny 8:00 wspólnie wyruszyło spod parafialnego kościoła, inni zaś dołączali w trakcie drogi. Tak utworzyła się grupa pielgrzymia licząca aż 150 pątników!

Zróżnicowaną wiekowo grupę (najmłodszy uczestnik miał 3 lata) łączyła wspólna chęć oddania czci Bogu z pośrednictwem Matki Bożej, dziękczynienie za Jej opiekę oraz prośby osobiste, w tym aby rozpoczęty  nowy rok szkolny dobrze przeżyć. Wspólne wędrowanie cechowało modlitewne skupienia połączone z radosną atmosferą, którą oprócz Przewodnika – ks. Proboszcza, wprowadzały dwie grupy muzyczne: młodzieżowa i tradycyjna. Nie zabrakło również przygód, niczym ze szkoły przetrwania.

Na miejscu, w Czudeckim kościele już czekał proboszcz parafii Czudec i dziekan naszego dekanatu:ks. Antoni Kocoł. Kustosz sanktuarium ukazał piękno i historię kultu Matki Bożej Czudeckiej, który sięga swoimi początkami XVI w. Centralnym punktem była Eucharystia sprawowana przy ołtarzu Matki Bożej. Po niej czekał pielgrzymkowy poczęstunek.

 

 

Niebylec 22-08-2014 r.

550 - lecie Parafii Konieczkowsko - Niebyleckiej

Wielkie Dziękczynienie!

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi”. W roku kanonizacji św. Jana Pawła II przypominaliśmy sobie te słowa wypowiedziane u progu pontyfikatu w czasie pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny naszego Wielkiego Papieża.

 

 

Niebylec 25-07-2014 r.

Wotum Jubileuszowe Parafii Konieczkowsko - Niebyleckiej

 

Z wielką wdzięcznością zwracamy się do Pana Boga w przeddzień naszego Jubileuszu 550 –lecia Parafii Konieczkowsko – Niebyleckiej za dzieła których udało się dzięki Bożej Opaczności dokonać tj.: Malowanie wnętrza świątyni, budowa schodów z podjazdem dla niepełnosprawnych, założenie wyświetlaczy pieśni, nowego nagłośnienia oraz instalacja kamiennego ołtarza i ambonki.

 

Niebylec, dnia 15-05-2014r


Jubileusz 150 lecia Szkolnictwa w Niebylcu.

 

15 maja do naszego kościoła Parafialnego w Niebylcu przybyło wielu znakomitych gości na czele z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Edwardem Białogłowskim, aby świętować Jubileusz 150 lecia Szkolnictwa w Niebylcu.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
Copyright © 2014 Parafia Niebylec.
Designed by mixwebtemplates