Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Menu Strony

Parafia Niebylec, 28.08.2016 r.

XXIII Niedziela Zwykła.

W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego. Na Msze św. o godz. 8.00. zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców oraz władze samorządowe. Wszyscy pamiętajmy w modlitwach o tych którzy podejmują nowy trud nauki i wychowania.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 9.00.

 

Parafia Niebylec, 20.08.2016 r.

Dożynki  parafialne 2016 rok

dozynki 2016m

 

 

Niedziela 17 sierpnia była dla naszej parafii dniem dziękowania Bogu i Maryi za plony - dary ziemi. Tegoroczne dożynki parafialne miały miejsce przy kaplicy w Konieczkowej.

Parafia Niebylec, 20.08.2016 r.

Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

pielgrzymka do kalwarii m

 

 

11 sierpnia z Gwoźnicy Górnej wyruszyła 142. Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Jak co roku w gronie pątników nie brakowało przedstawicieli naszej parafii. Zarówno w deszczu jak i słońcu pielgrzymi, na czele naszym z ks. Proboszczem dzielnie kroczyli do Matki Bożej czczonej w kalwaryjskim sanktuarium.

 

Parafia Niebylec, 01.06.2016 r.

Niebylec na Światowych Dniach Młodzieży - relacjaboze cialo m

W niedzielę 27 osobowa grupa młodzieży z naszej parafii otrzymała specjalne błogosławieństwo posłania. W dniach 25 – 31 lipca byli reprezentantami parafii i gminy Niebylec podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Już w poniedziałek, po przyjeździe do Krakowa grupa ŚDM zdążyła zaprzyjaźnić się z Portugalczykami. Obiecali, że na następnych mistrzostwach w piłkę nożną Polska awansuje dalej. ;)

ŚDM miał także wymiar formacyjny. Środa to katecheza i Msza pod przewodnictwem ks. Biskupa Ignacego Deca. Pyszny obiadek w Osielcu i czas z rodzinami, które nas gościły. A wieczorkiem koncert Arki Noego i 2 Tm 2,3. Każdy dzień dawał kolejne przygody. Pielgrzymka miłosierdzia do Łagiewnik. Msza święta. Później przywitanie Papieża na Błoniach. A wieczorem wielka łaska - obecność pod oknem papieskim. Późnym wieczorem jednak gdy wszystko chrapało i pod kołderką smacznie spało, grupa ŚDM koczowała na stacji. Na 4:00 wróciliśmy do naszych gospodarzy.

Ścieżka powrotu