• Niedziela Zesłania Ducha Świętego przypada za:
  • Dni0
    Godzin0
    Minut0
    Sekund0

Menu Strony

Parafia Niebylec, 06-05-2016 r.

zyczenia st st m

9 maja - obchodzić będziemy podwójną uroczystość w naszej parafii.

Zbliża się uroczystość Św. Stanisława - BM, jednego z głównych Patronów Polski. W tym dniu przypadają również imieniny Ks. Prałata Stanisława Stęchłego,  z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i sił do dalszej emerytowanej posługi duszpasterskiej. Niech św. Stanisław wyprasza u Pana Boga potrzebne łaski.  

Parafia Niebylec, 30.04.2016 r.

VI Niedziela Wielkanocy.

1. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają dni krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Będziemy się modlić o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy po Mszach św.  wieczorowych. 

2. We wtorek (3 maja) Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św.: 8.00, 9.30, 11.00. – Suma połączona z uroczystościami patriotycznymi na rynku oraz o godz. 14.00. Po tej Mszy św. Gminny Dom Kultury oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zapraszają na II Jarmark Niebylecki. Szczegóły na plakatach.

 

Parafia Niebylec, 24.04.2016 r.

Pielgrzymka parafialna do Warszawy

lyzwy

23 – 24 kwietnia to czas kolejnej już pielgrzymki parafialnej. Tym razem jej celem była Warszawa. Od wczesnych godzin rannych autokar pielgrzymkowy wyruszył do stolicy Polski. Już od początku podróży towarzyszyła sympatyczna atmosfera. Świątynia Opatrzności Bożej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Powązki to tylko wyrywek ze zwiedzonych miejsc. Uroki najważniejszego miasta Polski można było poznawać także podczas wieczornego spaceru. Drugi dzień stał pod znakiem ks. Jerzego Popiełuszki i wizyty na warszawskim Żoliborzu. Wspomnienia osoby bł. Jerzego odżywały podczas wizyty w muzeum. W drodze powrotnej nie brakowało radości pielgrzymkowej. Pielgrzymie szlaki również zahaczyły o niezwykle piękną Golgotę Wschodu Sanktuarium w Kałkowie-Godowie.

Ścieżka powrotu