Parafia Niebylec, 25.04.2015 r.

 IV Niedziela Wielkanocna

 


Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca maja. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. Również w piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i starszych. Chorych odwiedzimy w sobotę od 9.00. 

 

**Czytaj więcej: **Informacje Duszpasterskie 25-04-2015

Parafia Niebylec, 16.04.2015 r.

Bierzmowanie naszej młodzieży14 kwietnia młodzież III klas gimnazjum przystąpiła do sakramentu Bierzmowania. Celebrację tą poprzedzało ponadroczne ich przygotowanie. Kiedy nadszedł najważniejszy etap życia wiary dla nastolatka wszyscy zgromadzili się w naszej parafialnej świątyni, razem z najbliższą rodzina i świadkami.

Obok naszych parafian sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęła młodzież z sąsiednich parafii naszego dekanatu. Bierzmowania udzielał J.E. ks. Bp Kazimierz Góry – pierwszy biskup diecezji rzeszowskiej. W homilii podkreślał on rolę i odpowiedzialność młodzieży jako nadziei dla naszej Ojczyzny. Zwrócił się także do rodzin, aby były przestrzenią wzrostu wiary ich dzieci.

**Czytaj więcej: **Bierzmowanie naszej młodzieży

Parafia Niebylec, 09.04.2015 r.

Trzy najważniejsze dni w roku - relacjaTajemnica paschalna, którą przeżywaliśmy na nowo w Świętym Triduum, to nie tylko wspomnienie rzeczy przeszłych, lecz rzeczywistość teraźniejsza: Chrystus również dziś swoją miłością zwycięża grzech i śmierć. Celebrując Trzy najważniejsze dni w roku nasza parafia wchodziła w Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Najpierw Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek to przypomnienie ustanowienia dwóch sakramentów; Kapłaństwa i Eucharystii. Delegacje przedstawicieli parafian u początku Eucharystii złożyli życzenia kapłanom posługującym w naszej parafii. Wręczyli także piękne bukiety kwiatów. W tej liturgii zamilkły wszystkie dzwony...

**Czytaj więcej: **Trzy najważniejsze dni w roku

Parafia Niebylec, 08-04-2015r.

 

HONOROWA STRAŻ GROBU PAŃSKIEGO.

 

Tradycja trzymania straży u grobu Jezusa Chrystusa począwszy od Wielkiego Piątku na rezurekcji skończywszy ma swe zakorzenienie w Piśmie Świętym. 

 

 

**Czytaj więcej: **HONOROWA STRAŻ GROBU PAŃSKIEGO

Ścieżka powrotu