dnia: 26 Listopad 2014    |    Imieniny obchodzi: Konrad, Leonard, Sylwester

Najnowsze artykuły

Przyjęcie nowych ministrantów

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata głęboko zapadnie w serca 8 chłopcom, którzy w tym dniu dołączyli do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas uroczystej Eucharystii, kandydaci publicznie wyrazili pragnienie służby dla Chrystusa przy ołtarzu. Później zostały poświęcone komże, które dla naszych małych bohaterów są jak rycerska zbroja. Podczas Mszy Świętej towarzyszyła świetna asysta starszych ministrantów i lektorów, przygotowana niczym jak z watykańskich celebracji. 
Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim ministrantom, którzy dzielnie służą przy ołtarzu Chrystusa. Dziękujemy także ich rodzicom, którzy swoją opieką i troską pomagają w ich służbie.

 

 

Turniej o Puchar Księży Neoprezbiterów 2014

"Futbol, futbol, futbol" - tak kiedyś śpiewała Maryla Rodowicz. W sobotę 22 XI, drużyna ministrantów naszej parafii stanęła do walki w Turnieju Piłki Halowej o Puchar Księży Neoprezbiterów. Turniej miał wyłonić najlepszą ekipę z grona 6 drużyn LSO z parafii, gdzie posługują księża wyświęceni w tym roku. Zawody rozpoczynała faza grupowa. Niestety, jak się później okazało, LSO Niebylec trafiło do najsilniejszej grupy, która stałą się dla nas przysłowiową grupą śmierci. Wyszły z niej parafie Czudec i Brzyska, które spotkały się później w finale. Nasza drużyna nie podłamała się jednak. Niczym "Orły Górskiego", chłopaki dzielnie walczyli i zajęli ostatecznie 5 miejsce. Wygrywając ostatni mecz z parafią Matki Bożej Częstochowskiej z Jasła aż 7:0!

 

Parafia Niebylec, 23-11-2014r.

 

Intencje Mszalne w bieżącym tygodniu.

 
Parafia Niebylec, 23.11. 2014 r.

XXXIV Niedziela Zwykła

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

Dzisiaj zgodnie z rozporządzeniem Episkopatu Polski składka przeznaczona jest na organizacje Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r.

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent. Jest to czas, który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności.

 

 

 

Modlitwa za zmarłych

 

Zachęcamy, by w miesiącu listopadzie zyskiwać odpusty za zmarłych. W związku z tym korzystajmy ze spowiedzi w ciągu tygodnia, by w ten sposób w Uroczystość Wszystkich Świętych być w stanie łaski uświęcającej.

 

Zachęcamy również do włączenia swoich bliskich zmarłych w modlitwę wypominków. Są one jednym ze wielu znaków wyrażania naszej modlitewnej pamięci o zmarłych. Pisząc imiona bliskich nam zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując prosimy, by ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia.

 

 

Niebylec, dnia 22-10-2014r

 

Spotkanie zarządu diecezjalnego KSM.


18 października przedstawiciele naszego parafialnego oddziału KSM wzięli udział w Diecezjalnym Zjeździe zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Spotkanie to stało się okazją, aby w gronie diecezjalnej wspólnoty modlić się podczas Eucharystii, ale także by poznać struktury KSM-u.

 

Przy tej okazji pragniemy przypomnieć i serdecznie zaprosić wszystkich chętnych na spotkania. Zaproszenie kierujemy do młodzieży  z klas: od II gimnazjum do młodzieży studiującej. Spotkania odbywają się w każdą sobotę po Mszy Świętej. Ich celem jest formowanie dojrzałych chrześcijan – młodzieży, która chce kierować się w życiu szlachetnymi wartościami, wzniosłymi ideałami i pragnie rozwijać swoje talenty. Nasze spotkania mają różnoraką formę, więc każdy znajduje na nich coś dla siebie. Jak podają kuluary: „w KSMie siła drzemie!”. Więc tym bardziej zapraszamy. GOTÓW!

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
Copyright © 2014 Parafia Niebylec.
Designed by mixwebtemplates