Aktualna liczba odwiedzających

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Menu Strony

 

Parafia Niebylec, 07.02.2016 r.

Rekolekcje przed Bierzmowaniem


4 – 6 lutego kandydaci do sakramentu Bierzmowania uczestniczyli w rekolekcjach zamkniętych. W czwartek po zajęciach szkolnych 35-tu młodych osób wyjechało, by pogłębić przygotowanie do Bierzmowania. Miejscem ćwiczeń duchowych był Ośrodek rekolekcyjny w Zaczerniu. Przewodnikiem w tym był rekolekcjonista ks. Tomasz Blicharz. Językiem współczesnej młodzieży starał się on ukazać, jak cenna jest wiara, Dekalog, relacje z rodzicami, walka o trwanie w łasce uświęcającej. Zapraszał, by odkrywać życie pełne pasji i pragnień, większych niż tylko założenie konta na facebooku.

 Tak jak w ubiegłym roku, wraz z nami wspólnotę tworzyła młodzież z parafii Kupno. Wszyscy mogli skorzystać z sakramentu spowiedzi, nie brakło także okazji na wspólną integrację i dobrą zabawę. 

 Niebylec, dnia 03-02-2015

Proboszczowie w niebyleckiej parafii oraz ich starania od 1909 do 2012 r.

 

Ponad 100 lat historii Proboszczów i ich zmagań w niebyleckiej parafii. Tu zobaczymy w dużym skrócie wysiłki Proboszczów, ich starań, poniesionych trudów w codziennym życiu zdążającym do lepszego jutra oraz wysiłki włożone w utrzymanie i wygląd naszej Świątyni. 

To wszystko działo się do 2012 roku. Obecne zmagania Ks. Proboszcza Czesława Goraja widoczne są na bieżąco, zapraszam do oglądania historii.

Parafia Niebylec, 06.02.2016 r.

V NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

Od jutra Msze św. popołudniowe odprawiane będą o godz. 17.00.

W środę (10 II) rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. Jest to czas przygotowania do Świąt Paschalnych przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego.

W Środę Popielcową Msze św. 6.30, 10.00, 17.00. Gwoździanka 17.00. W tym dniu obowiązuje post jakościowy i ilościowy.

Ścieżka powrotu