Menu Strony

Parafia Niebylec, 29.08.2015 r.

XXII Niedziela Zwykła

 

 

1. W poniedziałek o godz. 17.00. zachęcamy do spowiedzi dzieci i młodzież przed rozpoczęciem roku szkolnego, aby z Bogiem rozpocząć nowy czas kształtowania swojej przyszłości.

 

2. We wtorek Msza św. o godz. 8.00. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli ze wszystkich szkół z terenu naszej parafii.

 

 

Parafia Niebylec, 07.10.2015 r.

Msza Prymicyjna ks. Pawła Sworsta

prym pawel sworst

 

W poniedziałek, 29 czerwca, w Uroczystość Świętych Piotra i Pawła, na Mszy Świętej o godz. 18.00 miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Swoją Mszę świętą prymicyjną odprawił ksiądz Paweł Sworst, którego korzenie i dorastanie jest związane z naszą parafią.

 

Nowo wyświęconego księdza michalitę przywitał w imieniu parafii ks. Prałat Stanisław, u boku którego wyrastało i dojrzewało powołanie ks. Pawła. 

 

Obecnie mający swój dom rodzinny w Baryczce ks. Paweł, udzielił błogosławieństwa obecnym kapłanom, siostrze zakonnej, na koniec - wszystkim wiernym.

Parafia Niebylec, 07.10.2015 r.

Agapa OAZY i KSMuagapa


Końcem czerwca zakończyła rok duszpasterski działalność OAZY. Zgodnie z wieloletnią tradycją Oazową w ten dzień odbył się tzw. bieg samarytański. Oprócz wymaganej sprawności nasza grupka dzieci i młodzieży wykazywała się zmaganiami kuchennymi, porządkowymi czy też muzycznymi. Centralnym punktem była Msza Święta. Po niej, w pięknie przygotowanej przez Oazowiczów salce parafialnej w tanecznym kroku zgromadziliśmy się na Agapie.

Zakończył rok duszpasterski także KSM. Poprzedzało to spotkanie wspólne grillowanie. Nie zabrakło zabawy, tańców i humorystycznych skeczy.

Parafia Niebylec, 02.06.2015 r.

Akademia papieska

Abyście nigdy nie zwątpili (…) abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy”. Te słowa św. Jana Pawła II, stały się mottem montażu słowno-muzycznego przedstawionego w Niebylcu. 31 maja w kościele parafialnym zgromadziło się blisko dwustu parafian, w tym głównie całe rodziny, małżeństwa i ich dzieci, aby dotknąć nauczania Ojca Świętego.

 
W przedstawieniu przygotowanym przez młodzież KSM, w formie tworzenia zapisków do pamiętnika przez aktora-papieża, przedstawiono ważne momenty z życiorysu Karola Wojtyły. Przy każdym z nich dodawano komentarz z jego późniejszego nauczania.

Ścieżka powrotu